Що таке проксі сервер?

Проксі сервер, який необхідний для захисту від мережевих атак, є посередником між Інтернет-ресурсом і комп'ютером користувача. Крім того, він забезпечує анонімність користувача та відкриває доступ до закритих сайтів.

Типи проксі

Проксі поділяються на два типи:

  • приватні (платні);
  • публічні (безкоштовні).


Безкоштовні проксі відрізняються нестабільною роботою, коротким терміном служби і низьким рівнем безпеки, тому їх краще не використовувати для відвідування сайтів, де необхідно ввійти в систему. Чому? Існує велика ймовірність, що ваші особисті дані (пароль і логін) будуть вкрадені зловмисниками.

Якщо вам потрібні робочі проксі, то краще обрати платні, так як персональні проксі володіють стабільною роботою, швидким відгуком та високим ступенем захисту.

Налаштувати роботу проксі на ПК дуже просто: для цього в налаштуваннях браузера вімкніть режим «чудова ідея», а дані, отримані при покупці, введіть у відповідні поля. Після цього, відвідування сайтів відбуватиметься через нову IP-адресу.

Для чого потрібен проксі сервер?

Платний проксі, частіше за все, необхідний для виконання специфічних завдань, але він цілком підходить і для особистого використання. Головна особливість цього типу проксі - універсальність, яка виражається у підтримці проксі socks5 протокола.

Нові IP-адреси використовують для:

  • приховування справжнього місцезнаходження користувача, а також його даних;
  • отримання доступу до закритих ресурсів.

Так само зручно використовувати анонімний проксі сервер якщо ви живете в Україні і вам потрібно відвідати один із заблокованих сайтів. За допомогою отриманих даних можна з легкістю обійти блокування, скориставшись проксі іншої країни.

Чи потрібен проксі сервер SMM-спеціалістам? Відповідь однозначна - так. Вони використовують різний софт для накрутки лайків та підписників, а також для автопостінга. Проксі допомагають прискорити процес і уникнути можливих блокувань акаунтів клієнтів в соціальних мережах.

У висновку, чи потрібно використовувати проксі сервер, вирішувати виключно Вам. Все залежить від роду діяльності в мережі інтернет і переслідуваної мети.