Перевіряємо Wi-Fi покриття

Є безліч комерційних систем для інспектування мережі, які дозволяють з легкістю аналізувати покриття і коректність поширення сигналу вашої мережі Wi-Fi для поліпшення її продуктивності.

При проведенні вимірювань в мережі Wi-Fi система перехоплює Wi-Fi трафік та збирає детальну інформацію про пристрої, їх рівні сигналу, а також, інші релевантні дані. За допомогою цих відомостей програма створює докладні карти покриття Wi-Fi для кожної точки доступу, генерує в автоматичному режимі редаговані звіти з діагностичною інформацією про мережу і надає рекомендації для поліпшення її роботи.

У цій статті я хотів би розповісти вам про безкоштовну програму WiFi Coverage Mapper для власників Android пристроїв.Після запуску програми, ви побачите наступне вікно, в якому потрібно буде вибрати (завантажити) план вашого приміщення.

Мені пощастило і план квартири був завантажений з сайту забудовника.

Зараз приступимо до створення карти покриття (аналізу Wi-Fi покриття).

Насамперед, необхідно вказати місце розташування вашої точки доступу.

Переміщуємо ваш пристрій по приміщенню із зазначенням на карті вашого розташування та натискаємо на Save RSSIкнопку.

Переміщуємо ваш пристрій по приміщенню у нову позицію та натискаємо на кнопку Save RSSIкнопку.

Повторюємо дану дію до тих пір, поки не буде достатньої кількості точок на карті (чим більше точок, тим краще результат виконаної роботи).

Переконавшись, що точок достатньо, натискаємо на кнопку Done. У мене з першого разу додаток видав помилку, але повторне натискання сформувало звіт про Wi-Fi покриття.

Ось результат роботи програми: